Mistrz kontra lider

W hitowym starciu XI kolejki PGE Ekstraligi Fogo Unia Leszno podejmie na własnym torze Betard Spartę Wrocław. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, a start do pierwszego biegu zaplanowano na godzinę 19:15.

Wrocławianie w bieżącej kampanii spisują się wręcz znakomicie. Każdą z podejmowanych drużyn odprawiają z kwitkiem. Spartanie mają, co prawda na swoim koncie dwie porażki, ale to przegrane z początku sezonu. Na inaugurację wrocławianie minimalnie przegrali w Grudziądzu, a w trzeciej kolejce lepszy na swoim torze okazał się Motor Lublin. W związku z tym Betard Sparta Wrocław jest teraz głównym kandydatem do mistrzostwa.

O pierwszą czwórkę wciąż walczą mistrzowie kraju. Podopieczni Piotra Barona na inagurację niespodziewanie przegrali u siebie z Moje Bermudy Stalą Gorzów, ale w ostatnich tygodniach zdają się wracać na właściwe tory. Formę wreszcie odnalazł Piotr Pawlicki, a coraz lepsze występu notują leszczyńscy młodzieżowcy. Czy to wystarczy, aby pokonać faworyzowanych gości? O tym przekonamy się już w niedzielę.

Awizowane składy

Fogo Unia Leszno
9. Emil Sayfutdinov
10. Janusz Kołodziej
11. Jaimon Lidsey
12. Jason Doyle
13 Piotr Pawlicki
14. Kacper Pludra
15. Damian Ratajczak

Betard Sparta Wrocław
1. Tai Woffinden
2. Gleb Chugunov
3. Artem Laguta
4. Daniel Bewley
5. Maciej Janowski
6. Przemysław Liszka
7. Michał Curzytek