Minimalna porażka w Ostrowie

Siatkarze UKS 9 Leszno doznali drugiej porażki w obecnych rozgrywkach. Nasz zespół minimalnie uległ w Ostrowie tamtejszemu Salosowi 3:2.

Pojedynek dwóch czołowych drużyn tabeli trzeciej ligi grupy B już od kilku dni elektryzował fanów siatkówki w Lesznie i Ostrowie. Emocji nie zabrakło też na parkiecie ostrowskiej hali. Pierwszego seta na przewagi wygrali leszczynanie jednak już druga partia spotkania padła łupem gospodarzy. W trzeciej odsłonie sobotniej rywalizacji ponownie zwyciężyli przyjezdni, którzy zakończyli tę epartię wynikiem 20:25. W tym momęcie leszczynianom wystarczył tylko jeden set, aby rozstrzygnąć cały mecz na swoją korzyść. Jednak czwartą odsłonę 25:22 wygrywa Salos i tym samym doprowadza do piątego decydującego seta. W tie breaku niestety ponownie lepsi okazują się zawodnicy z Ostrowa, którzy dzięki tej wygranej nadal pozostają niepokonani w ligowych rozgrywkach. Leszczynianom na pocieszenie pozostaje zadowolić się wywizieniem jednego punktu z bardzo trudnego ostrowskiego terenu.

Salos Ostrów Wielkopolski 3:2 UKS 9 Leszno (26:28, 25:22, 20:25, 25:22, 15:13)