Miła niespodzianka koszykarek

W rozegranym awansem meczu Ford Germaz Ekstraklasy koszykarki MKS Tęczy Leszno niespodziewanie pokonały we własnej hali wyżej notowany Matizol Lider Pruszków 72:63.

Mecz z Pruszkowem był przedostatnim w fazie zasadniczej rozegranym na własnym parkiecie. Pierwszą kwartę nadspodziewanie pewnie zwyciężyły leszczynianki, wykorzystując słabości przeciwnika pod koszem. Równie dobrze gospodynie spisały się w drugiej ćwiartce, w której grały agresywnie w obronie i skutecznie w ataku. Zasłużonym prowadzeniem Tęczy 37:28 zakończyła się pierwsza partia.

Nerwowiej zaczęło robić się w trzeciej odsłonie, bowiem miejscowe koszykarki za wszelką cenę starały się wykorzystywać cały czas na wypracowywanie akcji. To było przyczyną straty kilku punktów. Na szczęście to nie był dzień pruszkowianek, czego dowodem była czwarta kwarta. W niej podopiecznie Dariusza Raczyńskiego spisywały się wspaniale w zbiórkach ofensywnych, zmuszając rywalki do przewinień. Ostatecznie Tęcza wygrała ważne starcie z wyżej notowanym zespołem 72:63.

Punkty dla Tęczy zdobywały: Freeman – 21, Grabowska – 16, Kuncewicz – 13, Gala – 10, Bednarczyk i Urbaniak – po 6. Dla przyjezdnych Koehn 27 (dziewięciokrotnie za trzy punkty).