Memoriałowe zmaganiaW sobotę w hali hipicznej przy Ostroroga w Lesznie odbył się Memoriał Jean Claude Salou w petanque. Francuz  był członkiem Klubu Petanque Leszczynko i jednym z prekursorów rozwoju petanque w naszym mieście.

Jean Claude Salou zmarł po ciężkiej chorobie w grudniu 2016 roku. Uczestnicy uczcili jego pamięć minutą ciszy, a uroczystego otwarcia turnieju dokonała wdowa, Bernadeta Pawlicka w towarzystwie prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.

W tegorocznym memoriale wystartowała rekordowa liczba 198 zawodników, podzielonych na 66 trzyosobowych drużyn. Po bardzo zaciętych pojedynkach pierwsze miejsce zdobyła drużyna składająca się z czołowych zawodników naszego kraju w składzie: Rafał Kaczmarek, Tomasz Grzelak (zawodnicy z Liskowa) wzmocniona Sergiuszem Gądkiem z miejscowości Boguszów Gorce. Triumfatorzy wygrali sześć z siedmiu pojedynków.

Na drugim stopniu podium stanęli: Daria Chmiel, Marcin Chmiel z Dębicy oraz Rafał Teufel z Myślenic. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie w składzie: Tomasz Korniłowicz, Mateusz Markiewicz (zawodnicy z Białegostoku) oraz Michał Zaniewski z Warszawy.

Wśród leszczyńskich reprezentantów najwyżej uplasował się Rafał Grzelak, który grał wspólnie z kolegami: Przemysławem Bronkiem i Markiem Munikowskim z Wrocławia.