Memoriał rozpocznie sezon69. Memoriał Alfreda Smoczyka zainauguruje sezon żużlowy w Lesznie. W tym roku organizatorzy do udziału w zawodach zaprosili wyłącznie zawodników związanych z naszym miastem.

Ta informacja z całą pewnością ucieszyła wielu fanów czarnego sportu. Na stadion imienia Alfreda Smoczyka zawitają wyłącznie obecni i byli żużlowcy Fogo Unii Leszno. Będzie to zatem doskonała okazja, aby przypomnieć sobie ich występy, a także porównać formę poszczególnych zawodników.

Wśród nich będzie czwórka, która zdołała już w przeszłości wygrać memoriał: Damian Baliński, Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej i Emil Sayfutdinov. Jednym z głównych faworytów jest Piotr Pawlicki, który mimo wielu tytułów jeszcze nigdy nie stał na najwyższym stopniu podium tej imprezy. Niestety zabraknie wcześniej awizowanego Grzegorza Zengoty, który sezon rozpoczął od poważnej kontuzji. Jego miejsce zajmie równie znany i lubiany w Lesznie Jurica Pavlic.

To nie koniec atrakcji dla kibiców. Organizatorzy postanowili, iż po zawodach park maszyn będzie otwarty dla wszystkich fanów. Będzie zatem okazja, aby porozmawiać, zdobyć autograf i zrobić zdjęcie ze swoim ulubieńcem. Dodajmy, iż początek turnieju zaplanowano na godzinę 15:00.