Mecz ze specjalną oprawąW czwartek GI Malepszy Futsal Leszno podejmie we własnej hali Red Devils Chojnice. Spotkanie zyskało miano Meczu Niepodległości i wpisane jest miejskie obchody tego święta.

Red Devils Chojnice ma w tym sezonie spore kłopoty. Przed sezonem zespół zasiliła spora grupa cudzoziemców, którzy na ten moment zdecydowanie zawodzą. Do klubu dołączyli: Łotysz Janis Pastras, który grał wcześniej w Jelczu-Laskowicach. Pozostali to: dwaj Hiszpanie Roger Sole Perez i Mario Ossorio Augusto, Portugalczyk Andre Filipe Magalhaes Andrede Silva i dwaj młodzi Ukraincy Oleh Nehela i Petro Seniuk. Nowym bramkarzem drużyny jest Piotr Kąkol – brat Jakuba, występującego w barwach leszczyńskiego zespołu. Goście mają na swoim koncie zaledwie siedem ligowych oczek i obecnie okupują strefę spadkową. Dla nich każdy zdobyty punkt jest zatem na wagę złota.

Leszczynianie po bardzo niemrawym początku sezonu, aktualnie są na fali wznoszącej. Zespół prowadzony przez Tomasza Trznadla nie przegrał od pięciu kolejek, a w ostatniej wyszarpał remis w wyjazdowym starciu z mistrzami Polski. Początek Meczu Niepodległości, bo takim hasłem mianowano to wydarzenie 11 listopada o godzinie 18:00. Wejściówki można nabywać drogą internetową.