Mecz za sześć punktów

Na pierwsze ligowe zwycięstwo wciąż czekają GI Malepszy Futsal Leszno i CityZen Poznań. Obie te drużyny zmierzą się w bezpośrednim starciu już w tę niedzielę.

Co prawda jeśli chodzi o gospodarzy, to jedną wygraną już zanotowali, jednak ze względu na wycofanie się z rozgrywek Kowalski Team Poznań, naszemu team’owi odebrano trzy punkty. W nieco innym położeniu znajdują się goście, którzy do tej pory nie zdołali jeszcze nikogo pokonać. Udało im się natomiast zremisować, i to z nie byle kim, bo z bardzo mocnym w tym sezonie M40.pl Poznań. Ostatnia pozycja w tabeli klubu ze stolicy Wielkopolski, może być zatem myląca i nie do końca odzwierciedlać ich dotychczasowej postawy. Przeciwnik, mający w swoim dorobku wiele osiągnięć w turniejach młodzieżowych, mierzył się bowiem z samą czołówką – Zieloną Górą, Piłą i Żarami.
 
Przed podopiecznymi Daniela Lebiedzińskiego nie lada trudne zadanie. Leszczynianie, po remisach w meczach z Celulozą i Credo Futsal, chcą wreszcie zgarnąć pełną pulę. Jak nie teraz, to kiedy? – pytają fani biało-czerwonych. Miejscowi z pewnością mogą liczyć na wsparcie ze strony kibiców. Zapełniona po brzegi hala Trapez będzie ich szóstym zawodnikiem. Co ważne, do dyspozycji trenerów Tomasza Krysiaka i Krzysztofa Kaczmarzyka są wszyscy kluczowi gracze, na czele z najskuteczniejszym Damianem Drewnowskim. Skład uzupełnią najlepsi asystenci – Łukasz Chmielewski, Jakub Przymus i Filip Walczak. W nadchodzącym spotkaniu nasza ekipa zrobi wszystko, aby odnieść triumf nad niżej notowanym rywalem i w dobrych nastrojach zakończyć rok.
 
Początek pierwszej w historii potyczki pomiędzy tymi zespołami zaplanowano na godzinę 19:00. Biletem wstępu na zawody jest program w cenie 5 zł. Młodzież do lat 18 za okazaniem legitymacji wejście bezpłatne.

Łukasz Kaczmarek