Mańka: Jeden wspiera drugiego

Dwa zwycięstwa w trzech spotkaniach – to bilans UKS 9 w tegorocznych rozgrywkach III ligi. O udanym początku sezonu opowiada nowy gracz leszczyńskiego zespołu, Maciej Mańka. 

Po falstarcie na inaugurację w Gostyniu, podopieczni Jarosława Borowskiego wrócili na właściwe tory i wygrali dwa kolejne mecze. Obecnie Dziewiątka z 5 punktami na koncie zajmuje czwarte miejsce w tabeli. – Na razie jest bardzo dobrze. To nowy skład i mam nadzieję, iż będzie mniej nerwów na boisku, a przy tym dobre widowisko. Pokażemy, że nie jesteśmy chłopcami do bicia – mówi Mańka. 
 
Przed sezonem w klubie doszło do kilku roszad kadrowych. Jedną z nowych twarzy jest właśnie Mańka. – Nowy może i jestem, ale zawodników znam od dawna. Jest miła atmosfera i zaangażowanie, a co najważniejsze, jeden wspiera drugiego. Nigdy nie grałem na takim poziomie – wyznaje. – W pierwszym meczu poszło mi w miarę dobrze. W tym roku chciałbym po prostu dużo się nauczyć i być jednym z mocnych punktów drużyny – dodaje.
 
W minioną sobotę, siatkarze zaprezentowali się świetnie, ogrywając do zera Czarnych Ostrowite. Przed Maciejem i kolegami dwa trudne starcia wyjazdowe z Liskowem i Ostrowem. – Zawsze będziemy walczyć. Naszym celem jest gra w dobrym stylu. Jesteśmy mocni i myślę, że mamy szanse na jak najlepszy wynik – deklaruje.

Rozmawiał: Łukasz Kaczmarek