Mały i Sqóra jeździli w Szwecji



VMS Elit Vetlanda Jarosława Hampela, walcząca o medale w szwedzkiej Elitserien, ograła na własnym torze Piraternę Motala 50:40. W takim samym stosunku na przeciwnym biegunie, w meczu o utrzymanie, Vargarna Norrkoeping Adama Skórnickiego poradziła sobie z Vastervik Speedway.

VMS Elit Vetlanda: 50
1. T. Jonasson (3,3,2,2*) 10+1
2. P. Karlsson (2,2,1,0) 5
3. J. Hampel (1,3,3,3,2*) 12+1
4. P. Hougaard (0,1,1,1) 3
5. J. Crump (2*,3,3,3,3) 14+1
6. M. Vaculik (1,3,0,0,2) 6
7. Ch. Ago (D,0,0) 0

Piraterna Motala: 40
1. G. Hancock – zastępstwo zawodnika
2. L. Sundstroem (1,0,2,2,2) 7
3. Prz. Pawlicki (3,2,2,0,1,W) 8
4. M. Janowski (2*,3,0,1*,1*) 7+3
5. J. Davidsson (D,1,2,3,0,1) 7
6. Pi. Pawlicki (2*,1,0,1,1) 5+1
7. D. Davidsson (3,0,T,3) 6

Bieg po biegu:
1. T. Jonasson, P. Karlsson, L. Sundstroem, J. Davidsson 5:1 (5:1)
2. D. Davidsson, Pi. Pawlicki, M. Vaculik, Ch. Ago (D) 1:5 (6:6)
3. Prz. Pawlicki, M. Janowski, J. Hampel, P. Hougaard 1:5 (7:11)
4. M. Vaculik, J. Crump, J. Davidsson, D. Davidsson 5:1 (12:12)
5. M. Janowski, P. Karlsson, Pi. Pawlicki, M. Vaculik 2:4 (14:16)
6. J. Hampel, Prz. Pawlicki, P. Hougaard, L. Sundstroem 4:2 (18:18)
7. T. Jonasson, Prz. Pawlicki, P. Karlsson, M. Janowski 4:2 (22:20)
8. Pi. Pawlicki, J. Hampel, J. Davidsson, P. Hougaard 4:2 (26:22)
9. J. Crump, L. Sundstroem, M. Janowski, M. Vaculik 3:3 (29:25)
10. J. Davidsson, T. Jonasson, Pi. Pawlicki, Ch. Ago 2:4 (31:29)
11. D. Davidsson, M. Vaculik, Pi. Pawlicki, Ch. Ago 2:4 (33:33)
12. J. Crump, L. Sundstroem, P. Hougaard, Prz. Pawlicki 4:2 (37:35)
13. J. Hampel, L. Sundstroem, M. Janowski, P. Karlsson 3:3 (40:38)
14. J. Crump, T. Jonasson, Prz. Pawlicki, J. Davidsson 5:1 (45:39)
15. J. Crump, J. Hampel, J. Davidsson, Prz. Pawlicki (W) 5:1 (50:40)

Vargarna Norrköping: 50
1. L. Richardson (2*,1,3,1*,1) 8+2
2. M. J. Jensen (3,2*,0,2) 7+1
3. A. Skórnicki (1,1*,3,0) 5+1
4. M. Szczepaniak (0,2,2*,0) 4+1
5. N. Pedersen (3,3,3,2,3) 14
6. K. Nilsson (0,2*,1,2) 5+1
7. M. Karlsson (2,3,2*,0) 7+1

Västervik Speedway: 40
1. T. Jędrzejak (1,W,1) 2
2. P. Ljung (0,3,0,1*) 4+1
3. Ch. Harris (3,2*,2,2,3,W) 12+1
4. N. Klindt (2,1,3,3,0,2) 11
5. S. Ułamek (0,0,0) 0
6. P. Aspgren (1,0,1,3) 5
7. T. McGowan (3,1,1,1) 6

Bieg po biegu:
1. M. J. Jensen, L. Richardson, T. Jędrzejak, P. Ljung 5:1 (5:1)
2. T. McGowan, M. Karlsson, P. Aspgren, K. Nilsson 2:4 (7:5)
3. Ch. Harris, N. Klindt, A. Skórnicki, M. Szczepaniak 1:5 (8:10)
4. N. Pedersen, K. Nilsson, T. McGowan, S. Ułamek 5:1 (13:11)
5. M. Karlsson, M. J. Jensen, N. Klindt, P. Aspgren 5:1 (18:12)
6. P. Ljung, M. Szczepaniak, A. Skórnicki, T. Jędrzejak (W) 3:3 (21:15)
7. N. Klindt, Ch. Harris, L. Richardson, M. J. Jensen 1:5 (22:20)
8. A. Skórnicki, M. Szczepaniak, T. McGowan, S. Ułamek 5:1 (27:21)
9. N. Pedersen, Ch. Harris, K. Nilsson, P. Ljung 4:2 (31:23)
10. L. Richardson, M. Karlsson, P. Aspgren, S. Ułamek 5:1 (36:24)
11. P. Aspgren, K. Nilsson, T. McGowan, M. Karlsson 2:4 (38:28)
12. N. Pedersen, Ch. Harris, P. Ljung, M. Szczepaniak 3:3 (41:31)
13. N. Klindt, M. J. Jensen, T. Jędrzejak, A. Skórnicki 2:4 (43:35)
14. Ch. Harris, N. Pedersen, L. Richardson, N. Klindt 3:3 (46:38)
15. N. Pedersen, N. Klindt, L. Richardson, Ch. Harris (W) 4:2 (50:40)

Łukasz Kaczmarek