Malbork zdobyty

W niesamowitym gazie są leszczyńscy szczypiorniści. W sobotni wieczór, Real Astromal wygrał na wyjeździe z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork 31:26.

Po zwycięstwie nad faworyzowanym Wybrzeżem Gdańsk, leszczynianie byli na fali wznoszącej. Piłkarze ręczni z Wielkopolski potwierdzili swoje aspiracje do awansu, pokonując kolejną drużynę z czołówki. Od samego początku spotkania, goście narzucili własny styl gry. Już po 10 mintach, było 6:3 dla Realu Astromalu. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando leszczyńskiego zespołu. Do przerwy wynik brzmiał 17:13 na korzyść przyjezdnych. Druga część to pełna kontrola naszego zespołu. Na kwadrans przed końcową syreną, przewaga podopiecznych Ryszarda Kmiecika wynosiła aż siedem bramek. Choć nie udało się jej utrzymać, dwa punkty pojechały do Leszna. Ostatecznie, mecz zakończył się rezultatem 31:26.

Bramki dla Realu Astromalu zdobywali: Tórz 9, Misiaczyk 7, Giernas i Wesołek po 4, Łuczak 3, Wierucki 2, Przekwas i Krystkowiak po 1.