Mają trzecie ligowe zwycięstwo

W kolejnym spotkaniu I ligi piłki ręcznej, Real Astromal Leszno pokonał na wyjeździe Szczypiorniaka Gorzyce Wielkie 22:20.

Wydaje się, że kluczowy dla losów tego pojedynku był jego początek. Podopieczni Macieja Wieruckiego rozpoczęli znakomicie, od prowadzenia 6:1. Potem w szeregach gości nastąpiło pewne rozprężenie, kilka głupich błędów w ataku i gospodarze zbliżyli się na różnice trzech trzech bramek. Końcówka pierwszej części, w sposób zdecydowany znowu należała jednak do leszczynian, który na półmetku tego meczu prowadzili aż 13:7.

Druga odsłonę miejscowi rozpoczęli od dwóch trafień z rzędu. Goście złapali odpowiedni rytm i wydawało się, że w pełni kontrolują to spotkanie. Szczypiorniści z Gorzyc Wielkich nie odpuszczali. W 53. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 17:18 i końcowy rezultat wciąż był sprawą otwartą. W tym sezonie kilkukrotnie zdarzało się, że leszczynianie tracili punkty w końcówce. Tym razem tak nie było. Szczelna obrona i mądra gra w ataku poskutkowały ligowym zwycięstwem. Ostatecznie Real Astromal Leszno pokonał Szczypiorniaka Gorzyce Wielkie w stosunku 22:20. Dla leszczyńskiej ekipy jest to trzecie ligowe zwycięstwo i drugie odniesione nad drużyną z Gorzyc Wielkich.