Mają im wiele do udowodnieniaDo ciekawego starcia dojdzie w sobotę w hali Trapez. GI Malepszy Futsal Leszno podejmie AZS UŚ Katowice.

Faworytem tego starcia będą gospodarze, choć akademicy już w zeszłym sezonie pokazali, że należy się z nimi liczyć. W styczniu podopieczni Tomasza Trznadla zupełnie niespodziewane przegrali w hali Trapez 3:5. Drużyna z Katowic nie miała wtedy wielu okazji i niemal wszystkie swoje szanse bezlitośnie wykorzystała. I mimo, że gra toczyła się pod dyktando GI Malepszy Futsal Leszno, ligowe punkty pojechały na Śląsk.

To była lekcja pokory dla biało-czerwonych. W sobotę możemy spodziewać się podobnego obrazu gry. Katowiczanie swoich szans raczej będą szukać w kontrataku. W szeregach rywali są powody do niepokoju, bo widmo spadku coraz częściej zagląda im w oczy. To z kolei sprawia, że dla nich każdy kolejny mecz jest przysłowiowym meczem o życie.

Miejscowi są raczej na fali wznoszącej. W ostatnim meczu bardzo dobrze zaprezentowali się w Gliwicach. I choć mecz przegrali, pozostawili po sobie bardzo dobrze wrażenie. Najbliższe mecz z pewnością przesądzą, czy leszczynianie są w stanie załapać się do ligowej czołówki. Pierwszym krokiem powinno być jednak zwycięstwo z AZS UŚ Katowice.

Początek meczu o godzinie 18:00. Kibice kolejny raz na halę Trapez nie wejdą, a transmisję na żywo przeprowadzi internetowa telewizja tvcom.pl.