Maćkowski i Bolewicz w drugiej 10

Nikodem Maćkowski (Burza Drzeczkowo) i Denis Bolewicz (KS Dąbcze) brali udział w II Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym kadetów w tenisie stołowym, który rozegrany został w Luboniu.

W stawce 40. zawodników z całego kraju na szesnastej pozycji został sklasyfikowany Nikodem Maćkowski. Reprezentantowi Burzy Drzeczkowo na drodze do lepszego rezultatu stanęli w turnieju głównym Damian Węderlich i Grzegorz Felkel, którzy pokonali zawodnika z naszego regionu kolejno 4:1 i 4:2.

Drugiemu z przedstawicieli regionu – Denisowi Bolewiczowi nie udało się awansować do turnieju głównego. 14-letni gracz Klubu Sportowego Dąbcze w drugiej rundzie turnieju dodatkowego uległ Jakubowi Polańskiemu 0:3 i ukończył rywalizację na 17. pozycji. Wcześniej Bolewicz odniósł cztery zwycięstwa w grupie i wyeliminował Kamila Urbanowicza w pierwszej rundzie turnieju dodatkowego.

Zarówno Maćkowski jak i Bolewicz dzięki swoim dobrym występom uzyskali bezpośredni awans do III OTK kadetów, który w pierwszych miesiącach 2013 roku odbędzie się w Lidzbarku Warmińskim.

Zwycięzcą zawodów został Aleksander Werecki (GLKS Nadarzyn), który w finale pokonał Sławomira Dosza (Pogoń Lębork) 4:3.

Mateusz Przybył