Maćkowski i Bolewicz w drugiej “10”

W odległym Lidzbarku Warmińskim odbył się w miniony weekend III Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny kadetów w tenisie stołowym. W imprezie wystartowało dwóch przedstawicieli naszego regionu – Nikodem Maćkowski (Burza Drzeczkowo) i Denis Bolewicz (KS Dąbcze).

W stawce czterdziestu zawodników lepiej zaprezentował się Maćkowski. Reprezentant wicelidera III ligi grupy południowej awansował do turnieju głównego, w którym w 1/8 finału uległ Sebastianowi Baranowi 2:4. Ostatecznie Nikodem Maćkowski został sklasyfikowany na miejscach w przedziale 13-15.

Drugi z tenisistów stołowych z naszego regionu – Denis Bolewicz ukończył rywalizację na 17. pozycji. 14-latkowi z Nowego Belęcinia na drodze do awansu do czołowej "16" imprezy stanął Grzegorz Felkel, który w drugiej rundzie turnieju dodatkowego wyeliminował zawodnika Klubu Sportowego Dąbcze.

Zwycięzcą imprezy został Sławomir Dosz z Poltarex Pogoni Lębork, który w finałowym pojedynku pokonał Aleksandra Wereckiego z GLKS-u Nadarzyn.

III OTK kadetów był ostatnim przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która w ostatnich dniach czerwca odbędzie się w Radomsku.

Mateusz Przybył