Maciej Karczyński: Futsal polega na cierpliwościW ostatnim meczu sezonu GI Malepszy Futsal Leszno przegrał na własnym parkiecie z AZS UW Warszawa 5:6. Trenerem gości jest Maciej Karczyński, który pełni jednocześnie funkcję prezesa Futsal Ekstraklasy.

Byliśmy na Was przygotowani. Decydowały akcje indywidualne, ale jednak przećwiczone. Wasza drużyna zagrała kilka fajnych rzeczy, aczkolwiek pierwszy gol dla Was padł po naszym błędzie. Mam nadzieję, że za rok tutaj wrócimy, a oba zespoły powalczą o coś więcej  – mówił tuż po meczu Maciej Karczyński.

Prezes Futsal Ekstraklasy odniósł się do tego, co w ostatnich latach dzieje się w Lesznie. Powstał klub, który bardzo szybko awansował do I ligi. Karczyński twierdzi, że aby zbudować coś więcej potrzebny jest przede wszystkim czas. – Futsal jest dyscypliną, w której trzeba mieć cierpliwość i budować. Wy jako Futsal Leszno budujecie, podnieśliście poprzeczkę organizacyjnie, ale również sportowo – chwalił poczynania działaczy leszczyńskiego klubu.

GI Malepszy Futsal Leszno już w II lidze udowadniał, że jest daleko przed rywalami jeśli chodzi o organizację i sferę marketingową. Z czasem przyszedł również wynik sportowy. Leszno chce więcej, a celem miejscowego klubu jest awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. – Na pewno widać rozwój, pracę i fantastyczną organizację. To jest dla futsalu przykład, jak można to tworzyć. Mam nadzieję, że w niedługim czasie powalczycie o awans do Futsal Ekstraklasy, bo Futsal Ekstraklasa potrzebuje profesjonalnych drużyn, pełnych trybun, jak również emocji, które tutaj zawsze są – zakończył Maciej Karczyński.