Łodzianki górą w Lesznie

Kolejna porażkę na własnym parkiecie zanotowała x-Demon Tęcza Leszno. Tym razem lepsze były koszykarki AZS Uniwersytet Łódzki, które wygrały 48:42.

W sobotę w hali Trapez zmierzyły się dwa najsłabsze kluby I ligi. Na dwa punkty zęby ostrzyły sobie leszczynianki. Niestety, znowu rozczarowały i przegrały po raz ósmy w tym sezonie.

Widowisko nie należało do zbyt porywających. Obie drużyny fatalnie prezentowały się w ofensywie. Piłka z rzadka wpadała do kosza. W pierwszej kwarcie, nieco więcej razy trafiały gospodynie. Prowadzenie nie utrzymało się jednak długo, bo już po drugiej partii, było 23:20 dla łodzianek. Po przerwie, skuteczność podopiecznych Krzysztofa Zajca trochę się poprawiła, szczególnie za sprawą Grażyny Witkoś. Na kilka minut przed ostatnią syreną, na tablicy widniał remis po 42. Niestety, później rzucały już tylko łodzianki, które ostatecznie triumfowały 48:42.

Punkty dla X-Demon Tęczy Leszno zdobywały: Witkoś 18, Lewińska 10, Stasiuk 9, Woźniak i Iradzka po 2 oraz Hołtyn 1.