Litwinka na czele, mistrzyni dalekoŚroda była pierwszym dniem zmagań w 4. Balonowych Mistrzostwach Europy Kobiet. Odbyły się dwa loty i łącznie osiem konkurencji. Aktualnie prowadzi Litwinka, Agne Simonaviciute. Tuż za nią plasuje się najlepsza z Polek, Daria Dudkiewicz-Goławska z Aeroklubu Leszczyńskiego.

Aż siedem konkurencji udało się rozegrać podczas porannego, długiego przelotu. Mniej sprzyjająca aura panowała popołudniu. Krótki lot wykorzystano na ósmą konkurencję mistrzostw. Najwyżej z reprezentantek Polski plasuje się wspomniana Daria Dudkiewicz-Goławska, która jest druga.

Beata Choma jest czwarta, Joanna Biedermann – jedenasta, a Ewa Prawicka-Linke, latająca balonem Leszno znajduje się dopiero na osiemnastej pozycji. Przypomnijmy, iż reprezentantka Leszczyńskiego Klubu Balonowego broni tytułu zdobytego dwa lata temu w Holandii.

W zawodach bierze udział 28 zawodniczek. Na czwartek zaplanowano kolejne loty, jednak prognozy nie są zbyt przyjające i być może rywalizacja na leszczyńskie niebo wróci dopiero w piątek.