Lindgren ścigał się w Ameryce



W miniony weekend w amerykańskim mieście City of Industry rozegrano turniej Monster Energy World Speedway Invitational. Pierwszy oficjalny start, jako reprezentant leszczyńskiej Unii, zanotował Fredrik Lindgren.

Szwed, z 4 punktami w pięciu odsłonach, zajął trzynastą pozycję w zawodach. Na egzotycznym torze najlepiej poradził sobie zawodnik gospodarzy, Billy Janniro, który w finałowym wyścigu pokonał między innymi Grega Hancocka.

Klasyfikacja końcowa:
1. Billy Janniro (1,2,3,3,3,3,6) 21
2. Greg Hancock (1,3,2,3,1,2,4) 16
3. Ricky Wells (3,3,3,3,2,2,2) 18
4. Billy Hamill (2,1,3,1,3,3,0) 13
5. Scott Nicholls (3,3,U/W,2,2,1) 11
6. Charlie Venegas (3,0,3,0,3,1) 10
7. Edward Kennett (D,3,2,3,2,0) 10
8. Antonio Lindbaeck (2,2,2,2,U/W,0) 8
9. Bryan Yarrow (0,2,1,1,3) 7
10. Hans Andersen (1,2,2,2,D) 7
11. Austin Novratil (3,1,0,1,1) 6
12. Tyson Burmeister (2,1,1,2,0) 6
13. Fredrik Lindgren (2,U/W,D,1,1) 4
14. Maciej Janowski (U,D,1,0,2) 3
15. Gino Manzares (U/W,U/W,1,U/W,-) 1
16. Tomasz Gollob (1,0,D,0,-) 1 – wycofał się z zawodów
17. Jimmy Fishback (0,1,U/W,-,0) 1
18. Rocco Scopellite (0,0,0,1,0) 1

Bieg po biegu:
1. Venegas, Hamill, Janniro, Yarrow
2. Wells, Lindgren, Andersen, Fishback
3. Nicholls, Lindbaeck, Hancock, Kennett (D)
4. Novratil (Manzares – U/W), Burmeister, Gollob, Janowski (U)
5. Nicholls, Yarrow, Novratil (Lindgren – U/W), Scopellite (Manzares – U/W)
6. Wells, Lindbaeck, Burmeister, Venegas
7. Kennett, Janniro, Fishback, Janowski (D)
8. Hancock, Andersen, Hamill, Gollob
9. Wells, Kennett, Yarrow, Gollob (D)
10. Venegas, Hancock, Janowski, Lindgren (D)
11. Janniro, Andersen, Burmeister, Scopellite (Nicholls – U/W)
12. Hamill, Lindbaeck, Manzares, Novratil (Fishback – U/W)
13. Hancock, Burmeister, Yarrow,  Scopellite
14. Kennett, Andersen, Novratil, Venegas
15. Janniro, Lindbaeck, Lindgren, Gollob
16. Wells, Nicholls, Hamill, Janowski
17. Yarrow, Janowski, Scopellite (Lindbaeck – U/W), Andersen (D)
18. Venegas, Nicholls, Novratil, Fishback
19. Janniro, Wells, Hancock, Scopellite
20. Hamill, Kennett, Lindgren, Burmeister

Półfinał 1: Hamill, Wells, Venegas, Kennett
Półfinał 2: Janniro, Hancock, Nicholls, Lindbaeck

Finał: Janniro, Hancock, Wells, Hamill

Łukasz Kaczmarek