Lindgren ostatni w I rundzie IME



Na gdańskim obiekcie rozegrano pierwszy z czterech turniejów o Indywidualne Mistrzostwo Europy. Zwycięstwo odniósł Emil Sajfutdinow. Na ostatniej pozycji zawody zakończył, powracający na tor po kontuzji, Fredrik Lindgren.

Wyniki:
1. Emil Sajfutdinow (3,3,2,0,3,3) 14 – 1 miejsce w finale 
2. Nicki Pedersen (2,3,2,3,0,2) 12 – 2 miejsce w finale
3. Tai Woffinden (2,2,2,3,1,1) 11 – 3 miejsce w finale
4. Tomasz Gollob (3,3,3,2,2,0) 13 – 4 miejsce w finale
5. Kjastas Puodżuks (3,U,1,3,3) 10 – 3 miejsce w barażu
6. Maciej Janowski (2,1,3,2,2) 10 – 4 miejsce w barażu
7. Martin Vaculik (3,3,0,3,W) 9
8. Hans Andersen (0,1,2,2,3) 8
9. Sebastian Ułamek (1,2,3,0,0) 6
10. Romany Poważny (1,W,3,1,1) 6
11. Ales Dryml (2,0,1,0,2) 5
12. Krystian Pieszczek (1,2,0,1,1) 5
13. Andriej Karpow (0,1,1,1,2) 5
14. Grigorij Łaguta (0,0,D,1,3) 4
15. Jurica Pavlic (0,2,0,2,0) 4
16. Fredrik Lindgren (1,1,1,0,1) 4
17. Renat Gafurow – nie startował
18. Artur Mroczka – nie startował
 
Bieg po biegu:
1. E. Sajfutdinow, N. Pedersen, K. Pieszczek, G. Łaguta
2. T. Gollob, M. Janowski, F. Lindgren, A. Karpow
3. K. Puodżuks, A. Dryml, R. Poważny, H. Andersen
4. M. Vaculik, T. Woffinden, S. Ułamek, J. Pavlic
5. E. Sajfutdinow, T. Woffinden, F. Lindgren, K. Puodżuks (U)
6. M. Vaculik, K. Pieszczek, M. Janowski, R. Poważny (W)
7. N. Pedersen, S. Ułamek, A. Karpow, A. Dryml
8. T. Gollob, J. Pavlic, H. Andersen, G. Łaguta
9. M. Janowski, E. Sajfutdinow, A. Dryml, J. Pavlic
10. S. Ułamek, H. Andersen, F. Lindgren, K. Pieszczek
11. T. Gollob, N. Pedersen, K. Puodżuks, M. Vaculik
12. R. Poważny, T. Woffinden, A. Karpow, G. Łaguta (D)
13. M. Vaculik, H. Andersen, A. Karpow, E. Sajfutdinow
14. T. Woffinden, T. Gollob, K. Pieszczek, A. Dryml
15. N. Pedersen, J. Pavlic, R. Poważny, F. Lindgren
16. K. Puodżuks, M. Janowski, G. Łaguta, S. Ułamek
17. E. Sajfutdinow, T. Gollob, R. Poważny, S. Ułamek
18. K. Puodżuks, A. Karpow, K. Pieszczek, J. Pavlic
19. H. Andersen, M. Janowski, T. Woffinden, N. Pedersen
20. G. Łaguta, A. Dryml, F. Lindgren, M. Vaculik (W)
 
Bieg ostatniej szansy:
21. N. Pedersen, T. Woffidnen, K. Puodżuks, M. Janowski
 
Finał:
22. E. Sajfutdinow, N. Pedersen, T. Woffinden, T. Gollob

Łukasz Kaczmarek