Ligowe ostatkiW najbliższą sobotę po raz ostatni w tym sezonie na boisko wybiegną piłkarze Stainer Polonii Leszno. Biało-czerwoni zagrają z ostatnią drużyną tabeli PKS Racot.

W poprzedniej kolejce nasz zespół zwyciężył w Nowych Skalmierzycach tamtejszą Pogoń 2:0. Dzięki wygranej w tamtym spotkaniu, Poloniści zapewnili sobie co najmniej siódme miejsce na koniec tegorocznych rozgrywek, które na ten moment gwarantuje pozostanie na czwartoligowym froncie. Jednakże w przypadku wygranej nad racocianami oraz korzystnym rozstrzygnięciom w pozostałych meczach, podopieczni Jędrzeja Kędziory mogą myśleć nawet o zajęciu piątej lokaty w ligowej układance. Aby tak się stało najlepsza w lidze Victoria Września musi rozprawić się z LKS Gołuchów natomiast zespół z Koźmina Wielkopolskiego musi znaleźć sposób na pokonanie Pogoni Nowe Skalmierzyce.

Wszystkie te dywagacje kibice leszczynian będą mogli zgłębiać tylko w przypadku zwycięstwa swoich ulubieńców w domowej konfrontacji z PKS. O dobry wynik ze zdegradowanym już zespołem może jednak nie być łatwo. Podopieczni Dawida Dominiczaka na pewno będą chcieli godnie pożegnać się z IV-ligowymi rozgrywkami i zawalczyć o jak najlepszy wynik. Pamiętać należy także o tym jak nieprzewidywalnym zespołem w rundzie wiosennej nasza drużyna. Kiedy po zwycięstwach z SKP Słupcą i Koroną Piaski wydawało się, że leszczynianie nabrali wiatru w żagle, w połowie maja przyszła sromotna porażka 0:7 z Polonią Kępno. Z drugiej strony tylko szaleńcy stawialiby jakiekolwiek pieniądze na zespół zamykający ligową stawkę, który na przestrzeni całego sezonu zaledwie dwukrotnie zdołał wywalczyć komplet punktów.

O tym czy Stainer Polonia Leszno zapewni sobie ligowy byt bez potrzeby oglądania się na zespoły z III ligi przekonamy się już w sobotę 2 czerwca. Początek konfrontacji z PKS Racot, na którą w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy, zaplanowano na godzinę 16:00.