Ligowe ostatki Dąbcza

Tenisiści stołowi Klubu Sportowego Dąbcze w najbliższy weekend rozegrają ostatnie spotkania rundy zasadniczej III ligi w grupie południowej. Wszystko wskazuje na to, że będą to trzy ostatnie mecze podleszczyńskiego zespołu w sezonie, gdyż drużyna z Dąbcza ma już tylko iluzoryczne szanse na awans do baraży o II ligę.

Weekend KS Dąbcze rozpocznie od piątkowego pojedynku ze Spółdzielcą Kobylin. Faworytem tego meczu będzie ekipa z Gminy Rydzyna, która aktualnie plasuje się na trzeciej pozycji. Zajmująca przed ostatnie miejsce w ligowej tabeli Spółdzielca z pewnością jednak "tanio skóry" nie sprzeda i w Nowym Belęcinie (tam właśnie mecze rozgrywa KS Dąbcze) będzie walczyła o jak najkorzystniejszy wynik. Pikanterii tej konfrontacji dodaje fakt, iż trzy ostatnie spotkania tych ekip kończyły się minimalnymi zwycięstwami Dąbcza 6:4.

W niedzielę tenisiści stołowi z Dąbcza udadzą się na wyjazdowe spotkania z Tajfunem II Ostrów Wielkopolski i Żakami Taczanów. Obydwa zespoły zajmują lokaty w dolnej części tabeli i nie są faworytami tych potyczek. Zarówno ostrowianie jak i podopieczni Marka Biernata w pierwszej rundzie doznali srogich porażek z Klubem Sportowym Dąbczem (obydwa spotkania kończyły się zwycięstwami Dąbcza 8:2).

Początek piątkowego starcia z Kobyliniem zaplanowano na godzinę 18. Pojedynki w Ostrowie Wielkopolskim i Taczanowie odbędą się odpowiednio o godzinach 10 i 14 w niedzielę.