Lider zatrzymany

Fascynujące widowisko miało miejsce w Hali przy Gimnazjum nr 9, gdzie UKS 9 podejmowała lidera tabeli, Wilki Wilczyn II. Leszczynianie wygrali z rywalem, po pięciosetowym boju, 3:2.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Dopiero w jego końcowej fazie, gospodarze wypracowali sobie pokaźną przewagę i uciekli Wilkom, zwyciężając do 21. Podobny przebieg miał drugi set, z tymże na swoją korzyść rozstrzygnęli go przyjezdni. Trzecia partia to absolutna dominacja podopiecznych Jarosława Borowskiego, którzy zmietli gości z parkietu. Gdy wydawało się, że leszczynianom pozostaje tylko postawienie kropki nad "i", dość niespodziewanie czwarty set padł łupem Wilczyna. O rezultacie spotkania zadecydował tie-break. W nim, sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Zespoły poszły na prawdziwą wymianę ciosów. Grę nerwów pod siatką lepiej wytrzymali miejscowi, ogrywając gości na przewagi.

UKS 9 Leszno – Wilki Wilczyn II 3:2 (25:21, 20:25, 25:11, 22:25, 20:18)