Lider nie zawiódł

Porażką juniorów starszych zakończyła się niedzielna potyczka z liderem Ligi Centralnej. Polonia 1912 Leszno uległa na własnym boisku Pogoni Szczecin 0:2.

W niedzielę do Leszna zawitał lider tabeli, Pogoń Szczecin. Faworyt nie zawiódł i pewnie ograł Polonię. Wynik spotkania bardzo szybko otworzyli goście. Już w 1. minucie do siatki mierzonym strzałem głową trafił Jakub Okuszko. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie w 36. minucie. Leszczynianie nie mogli w żaden sposób przeciwstawić się przyjezdnym. Lider zdecydowanie zdominował grę i wyraźnie przewyższał gospodarzy, praktycznie w każdym aspekcie. W drugiej połowie podopieczni Waldemara Jędrusiaka wyglądali nieco lepiej. Nasi piłkarze toczyli wyrównany bój z rywalem, który mimo wszystko nie dał się w żaden sposób zaskoczyć. Suma sumarum młodzi Portowcy zasłużenie zwyciężyli miejscową drużynę 2:0.

Skład Polonii 1912 Leszno: Szczerbal – Ramota, Lokś, Cyka, Konieczny, Szczepański, Marciniak, Nowak I, Rerak, Karch, Prałat oraz zmiennicy: Pietraszko 46', Nowak II 46', Nowaczyk 78', Miętki 90'

Skład Pogoni Szczecin: Lorbiecki – Kuliga, Krzywicki, Stańczyk, Łaźniowski, Bednarski, Jałoszyński, Obst, Bartoszewicz, Okuszko, Paczuk oraz zmiennicy: Giec 46', Bisewski 56', Głowacki 56'