Lider nie tylko z nazwyLider Swarzędz będzie kolejnym rywalem Pompax Tęczy Leszno. Spotkanie, którego stawką mogą być baraże o I ligę odbędzie się w najbliższą środę w hali Trapez.

Swarzędzanki z dorobkiem 11 zwycięstw i tylko 1 porażki znajdują się na czele drugoligowych zmagań. Co ciekawe Lider w tym sezonie, na wyjeździe jeszcze nie przegrywał, a jedyną do tej pory porażkę odniósł na własnym parkiecie, przegrywając właśnie z ekipą prowadzoną przez Krzysztofa Zajca. W ekipie przyjezdnych prym wiedzie duet: Martyna Kotula i Agata Siwińska. Są to z pewnością koszykarki, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Wpadka na własnym parkiecie z Ostrovią Ostrów Wielkopolski sprawia, że leszczynianki, chcąc liczyć się w walce o awans, w środę muszą sięgnąć po komplet punktów. Ostatni mecz rozegrany w hali Trapez może napawać optymizmem, choć gospodyniom przytrafił się poważny przestój w grze. Jeśli tęczowe nie utrzymają koncentracji na pełnym dystansie czasowym, tak doświadczony rywal jak Lider z całą pewnością to wykorzysta. Odnotujmy, iż początek środowego starcia zaplanowano na godzinę 18:30. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.