Lider na kolanachPolonia 1912 Leszno pokonała w wyjazdowym spotkaniu zdecydowanego lidera czwartoligowych rozgrywek LKS Ślesin 4:0. Leszczynianie przedłużyli tym samym swoje szanse na awans do III ligi.

W Dzień Niepodległości, ostatnią kolejkę rundy jesiennej, rozegrały drużyny IV ligi. W najbardziej interesującym meczu, trzecia w tabeli Polonia 1912 zmierzyła się na wyjeździe z liderem tabeli, LKS-em Ślesin.

Była to kolejna arcyważna potyczka podopiecznych Zenona Janowicza. Po zwycięstwie nad Obrą 1912 Kościan, leszczynianie mieli pójść za ciosem i zgarnąć pełną pulę. Teren rywala okazał się nad wyraz szczęśliwy. Goście wygrali z rewelacją rozgrywek 4:0. Już po pierwszej połowie Poloniści prowadzili 3:0, po świetnie wyprowadzonych kontratakach. Do siatki trafiali dwukrotnie Bogumił Ceglarek i raz Patryk Kowalski. W drugiej części, swoje trzecie trafienie dołożył popularny Cegła, kompletując hat-tricka. 

Dla przyjezdnych było to dziesiąte zwycięstwo, natomiast dla gospodarzy pierwsza porażka w tym sezonie. Mistrzem jesieni został Ślesin z przewagą 4 punktów nad Obrą i 5 punktów nad Polonią.

(dan)