Lider i faworyt do awansu w Lesznie

SONY DSC


Niezwykle wymagające zadanie czeka Stainer Polonię Leszno. Nasi piłkarze w walce o pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej przed własną publicznością podejmą faworyta do awansu do III ligi, Victorię Września.

“Grają jak nigdy, ale…”. W przeszłości podobnymi słowami określano reprezentację Hiszpanii. W kontekście La Roja do wyżej wymienionych słów dodawano drugą część, czyli “przegrywają jak zawsze”. Bardzo podobnie można mówić o tegorocznej rundzie wiosennej w wykonaniu Stainer Polonii. Od razu zaznaczyć należy, że częściej od przegranych Poloniści notują remisy. Te, naszemu zespołowi przytrafiały się m.in. w konfrontacjach z Rawią Rawag Rawicz oraz Kanią Gostyń. W obu spotkaniach przewaga Polonistów nie podlegała dyskusji. Nie brakowało również klarownych sytuacji, dzięki którym leszczynianie obydwa mecze mogli rozstrzygnąć na własną korzyść, a wynik 3:0 rywale uznaliby za łagodny wymiar kary. Tak się jednak nie stało. Po serii meczów zakończonych podziałem punktów przyszły dwie porażki. Najpierw w Kościanie, gdzie przez 80 minut podopieczni Jędrzeja Kędziory musieli radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Tomasza Wiśniewskiego. Mimo tego nasz team postawił Obrze twarde warunki, przegrywając co prawda 1:2. O gościach po tamtej potyczce w pochlebnych słowach wypowiadali się nie tylko obserwatorzy, ale również zawodnicy Obry na czele z Igorem Rudawskim. Kapitan kościaniaków nazwał Stainer Polonię jedną z najlepiej grających drużyn w lidze.

Kibice piłkarscy z Leszna przełamania swoich ulubieńców nie doczekali się również w ostatnim meczu w Turku, gdzie biało-czerwoni musieli uznać wyższość tamtejszego Tura 1921, przegrywając 0:1. Zgubione na początku wiosny punkty spowodowały, że na chwilę obecną leszczynianie plasują się na szóstej pozycji w lidze. Przewaga, jaką nasz zespół posiada nad ósmym obecnie Turkiem, to zaledwie trzy oczka.

O podreperowanie swojego dorobku punktowego w niedzielne popołudnie łatwo nie będzie. Do Leszna zawita bowiem przewodząca ligowej stawce drużyna Victorii Września. Podopieczni Czesława Jakołcewicza z dorobkiem 52 punktów od początku obrali kurs na III ligę i konsekwentnie się go trzymają, jednak i oni nie są nieomylni. Jak pokonać najlepszy zespół tegorocznych rozgrywek imienniczce z Leszna pokazała nie tak dawno Polonia Kępno, która na wyjeździe zwyciężyła Victorię 1:0. Dodatkowym utrudnieniem dla leszczynian będzie zapewne brak Artura Krawczyka, który w poprzedniej kolejce po raz czwarty obejrzał żółtą kartkę. Trener Kędziora nie będzie mógł skorzystać także z pauzującego za czerwoną kartę Tomasza Wiśniewskiego.

Jeżeli w niedzielę nasza drużyna zagra na swoim najwyższym poziomie, dokładając do tego odrobinę piłkarskiego szczęścia, wynik pozostaje sprawą otwartą. Wszystkich kibiców, którzy swoim dopingiem pragną wesprzeć w walce o ligowe punkty Stainer Polonię Leszno zapraszamy w niedzielę na stadion lekkoatletyczny. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 16:00.