Leszno wygrywa w derbachPo niezwykle emocjonującym spotkaniu derbowym piłkarzy ręcznych, Real Astromal Leszno pokonał w Hali Trzynastka Wolsztyniaka Wolsztyn 29:26.

Sobotnie starcie było bardzo ważnym dla obu drużyn. Wszak naprzeciw siebie stanęli lokali rywale. W obliczu nieobecnych kluczowych zawodników gospodarzy, w roli faworyta spotkania stawiano gości. Jak zazwyczaj bywa w derbach, na parkiecie wrzało, a szczypiorniści wyglądali na niezwykle zmotywowanych i maksymalnie zaangażowanych w każdą akcję. Początek okazał się niesamowitym zaskoczeniem, bowiem Real Astromal, zadając kilka mocnych ciosów, odskoczył przyjezdnym na trzy trafienia. W roli głównej, po raz kolejny, występował Fryderyk Musiał, którego interwencje wprawiały w zakłopotanie wolsztynian. Bardzo dobrą partię rozgrywali także gracze z pola, dzielnie zastępując kontuzjowanych – Macieja Wieruckiego i Marcina Giernasa. Do szatni w lepszych humorach schodzili miejscowi, którzy prowadzili 13:11. Przez niemal całą drugą odsłonę, ekipy szły punkt za punkt. Pomimo wielu 2-minutowych wykluczeń, podopieczni Ryszarda Kmiecika nie ustępowali na krok wyżej notowanemu przeciwnikowi. Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero na finiszu. Skutecznymi rzutami popisywali się przede wszystkim Michał Przekwas oraz Krzysztof Misiaczyk. Na wysokości zadania stanął również zmiennik Musiała, Dominik Maziarz. Ostatecznie, po fantastycznym widowisku, Leszno ograło Wolsztyn 29:26.

Bramki dla Realu Astromalu zdobywali: Przekwas 8, Misiaczyk 6, H. Szkudelski 5, E. Szkudelski 4, Krystkowiak 3, Łuczak 2 i J. Wierucki 1.

2-minutowe kary:
Real Astromal – 9
Wolsztyniak – 7

Łukasz Kaczmarek