Leszno w akcji Rowerowa Stolica PolskiLeszno weźmie udział w projekcie Rowerowa Stolica Polski. O to zaszczytne miano powalczą 23 miasta w Polsce. Pomóc może każdy miłośnik dwóch kółek. W jaki sposób?

Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, będą mogli wziąć udział w rywalizacji. Trzeba będzie tylko pobrać darmową aplikacje i wybrać miasto i obszar, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo ze sklepów – Google Play (Android) oraz Apple Store (iOS). Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojego miasta.

Każde miasto ma szansę wygrać, gdyż ilość przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców, a tym samym nagroda trafi do najaktywniejszego a nie największego miasta.

Rywalizacja jest organizowana przez Miasto Bydgoszcz i będzie odbywała się w dniach 1-30 września. Kilometry będziemy gromadzić dzięki aplikacji „Rowerowa Stolica Polski”. Dla najlepszych trzech uczestników i uczestniczek rywalizacji w klasyfikacji open oraz wśród osób, które będą zbierać kilometry dla Leszna przewidziano nagrody.

Dzięki udziałowi w akcji, każde miasto po zakończeniu rywalizacji otrzyma od organizatora szczegółowe statystyki o jej uczestnikach oraz tzw. „mapę ciepła”, która w sposób szczegółowy pokaże jakimi drogami, ścieżkami czy szlakami poruszali się uczestnicy rywalizacji. Takie syntetyczne dane z pewnością ułatwią w przyszłości odpowiednie planowanie nowych ścieżek rowerowych czy małej infrastruktury rowerowej w mieście.

Portal LeszczyńskiSport.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.