Leszno pożegnało szybowników

W minionym tygodniu w Lesznie odbywały się 44. Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Tytuły w klasach Standard i Club B trafiły kolejno do Tomasza Hornika i Łukasza Sokołowskiego.

W klasie Standard triumfował Tomasz Hornik z Aeroklubu Nadwiślańskiego. Kolejne miejsca na podium zajęli Jakub Puławski z Ostrowa oraz Artur Łończuk, reprezentujący podobnie jak zwycięzca Aeroklub Nadwiślański. Odległe miejsca zajęli reprezentanci Aeroklubu Leszczyńskiego. Robert Koralewski był trzynasty, a Niko Goliński czternasty. W tej klasie rywalizowało 19 lotników.

W klasie Club B najlepszy był Łukasz Sokołowski z Białegostoku, który wyprzedził Kamila Marczuka z Radomia i Kamila Bojarskiego z Lublina. Paula Biniasz z Aeroklubu Leszczyńskiego była trzynasta. W klasie Club B startowało 17 szybowników.

Lepsze rezultaty reprezentanci naszego regionu osiągnęli w równolegle trwających zawodach Leszno Cup 2016. W klasie 15-metrowej triumfował Marius Vinny. Natomiast w klasie 18-metrowej całe podium zajęli reprezentanci Aeroklubu Leszczyńskiego. Zwyciężył Paweł Wojciechowski, przed Tomaszem Krokiem i Andrzejem Śmielkiewiczem.