Leszno ma własne Euro

Słabo udział w piłkarskich Mistrzostwach Europy rozpoczęli polscy piłkarze. Tymczasem swoje własne Euro będzie miało Leszno. W dniach 7-11 lipca w naszym mieście odbędą bowiem Mistrzostwa Europy Drużyn Polonijnych w Piłce Nożnej.

Berlin, Wiedeń, Tilburg czy Lwów to tylko kilka miast, w których nasi rodacy stworzyli i prowadzą kluby piłkarskie skupione wokół promocji Polski w ich nowych krajach. Polonia Euro 2021 to możliwość rywalizacji, ale również powrotu do kraju i poznania miasta Leszna.

Gospodarzem imprezy będzie Klub Piłkarski Polonia 1912 Leszno. Faza grupowa odbędzie się na kompleksie boisk na Zaborowie, natomiast finały na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Strzeleckiej. Turniej odbędzie się przy wsparciu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ponadto patronat nad wydarzeniem objęły PZPN oraz TVP Polonia, która będzie prowadzić bezpośrednie relacje z finałowego dnia mistrzostw.

Bieżące informacje dotyczące Polonia Euro 2021 można śledzić na specjalnie przygotowanej stronie internetowej www.poloniaeuro.pl.