Leszno kontra GorzówPo świątecznej przerwie do ligowej rywalizacji powrócą żużlowcy. W najbliższą niedzielę Fogo Unia Leszno podejmie na stadionie imienia Alfreda Smoczyka Truly.work Stal Gorzów.

Gorzowianie podczas inauguracji całkiem nieźle wypadli w Częstochowie. Mecz z Włókniarzem przegrali, ale pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Tydzień później, na własnym torze odnieśli oczekiwane zwycięstwo nad beniaminkiem z Lublina. Bardzo trudno ocenić dzisiaj potencjał tego zespołu. Z całą pewnością zawodzi doskonale znany w Lesznie Krzysztof Kasprzak. Kiedy w ubiegłym roku Stal gościła na stadionie imienia Alfreda Smoczyka, to właśnie wychowanek Unii stanowił wespół z Bartoszem Zmarzlikiem o sile swojej drużyny. Stanisław Chomski chcąc myśleć o pozytywnym rezultacie w starciu z Bykami, musi liczyć dobry występ tego zawodnika. Kasprzak to nie jedyny problem szkoleniowca gości. Zdecydowanie poniżej oczekiwań spisuje się również Peter Kildemand. Nowy nabytek gorzowian doskonale zna leszczyński tor i jeśli tym razem nie sprosta oczekiwaniom, może mieć spore problemy.

Podopieczni Piotra Barona po przekonującym zwycięstwie w Toruniu objęli fotel lidera PGE Ekstraligi. Brak kontuzjowanego Jarosława Hampela nie wpłynął znacznie na siłę obecnego mistrza kraju, bo lukę po popularnym Małym skutecznie łatają doświadczeni juniorzy. Formacja seniorska również staje na wysokości zadania, więc pokonanie Fogo Unii, szczególnie w Lesznie wydaje się być ekstremalnym zadaniem. Jak będzie tym razem przekonamy się w niedzielę. Początek meczu z Truly.work Stal Gorzów zaplanowano na godzinę 16:00.

Awizowane składy:

Truly.Work Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Peter Kildemand
3. Krzysztof Kasprzak
4. Anders Thomsen
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7. Michał Bartkowiak

Fogo Unia Leszno:
1. Emil Sayfutdinov
2. Jaimon Lidsey
3. Brady Kurtz
4. Janusz Kołodziej
5. Piotr Pawlicki
6. Bartosz Smektała
7. Dominik Kubera