Leszno bez BłaszczykaTrwa gorący, futsalowy okres transferowy. Działacze GI Malepszy Futsal Leszno rozpoczęli go od pożegnania pierwszego bramkarza. W biało-czerwonych barwach nie zagra już Łukasz Błaszczyk.

Były reprezentant Polski barwy leszczyńskiej drużyny reprezentował trzy lata. Najpierw w 2 lidze, a potem na zapleczu Futsal Ekstraklasy. W minionym sezonie, wspólnie z kolegami wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W czwartek klub poinformował o rozstaniu z Łukaszem Błaszczykiem.

Łukasz był mocnym ogniwem naszego klubu, będąc jednocześnie jednym z najlepszych bramkarzy w kraju. Serdecznie dziękujemy za wkład wniesiony w rozwój sportowy naszego klubu i pracę wykonaną z bramkarzami Filipem Twardowski i Bartoszem Wojtyniakiem. Życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodniczej i trenerskiej i … do zobaczenia na futsalowych parkietach – czytamy na łamach oficjalnej strony internetowej GI Malepszy Futsal Leszno.

Głównym powodem takiego stanu rzeczy były wymagania finansowe zawodnika. Leszczyńscy działacze dali tym samym sygnał, że nie są zainteresowani uczestnictwem w swoistego rodzaju licytacji na rynku transferowym. Potwierdzeniem zdrowego podejścia do finansowego aspektu jest rozstanie z pierwszym bramkarzem. Kto przejmie rolę Łukasza Błaszczyka? W tym momencie tego nie wiemy.