Leszczynianie w Szwecji



Trzech obcokrajowców Fogo Unii Leszno rywalizowało we wtorkowych meczach Elitserien. Najlepiej z nich spisał się Kenneth Bjerre, który zgromadził 9 punktów i bonus.

Drużyna Kenia, Indianerna Kumla, bez problemów wygrała z Piraterną Motala 56:34.

Indianerna Kumla: 56
1. Kenneth Bjerre (3,1*,2,3) 9+1
2. Piotr Świderski (1,1*,2,0) 4+1
3. Fredrik Lindgren (1*,3,2*,3,0) 9+2
4. Antonio Lindbaeck (2,1,3,1) 7
5. Niels K. Iversen (3,3,3,1,3) 13
6. Cameron Woodward (3,2*,0,2*) 7+2
7. Mikael Max (2*,2,0,3) 7+1

Piraterna Motala: 34
1. Greg Hancock (2,2,1*,1*) 6+2
2. Simon Gustafsson (0,0,0) 0
3. Darcy Ward (3,3,1,2,2,2) 13
4. Bjarne Pedersen (0,3,0,2,2,1*) 8+1
5. Chris Holder (1,0,3,0) 4
6. Linus Sundstroem (1,0,1,0) 2
7. Fredrik Engman (0,0,1) 1

Bieg po biegu:
1. K. Bjerre, G. Hancock, P. Świderski, S. Gustafsson 4:2 (4:2)
2. C. Woodward, M. Max, L. Sundstroem, F. Engman 5:1 (9:3)
3. D. Ward, A. Lindbaeck, F. Lindgren, B. Pedersen 3:3 (12:6)
4. N.K. Iversen, C. Woodward, Ch. Holder, F. Engman 5:1 (17:7)
5. B. Pedersen, M. Max, P. Świderski, L. Sundstroem 3:3 (20:10)
6. F. Lindgren, G. Hancock, A. Lindbaeck, S. Gustafsson 4:2 (24:12)
7. D. Ward, P. Świderski, K. Bjerre, B. Pedersen 3:3 (27:15)
8. A. Lindbaeck, F. Lindgren, D. Ward, Ch. Holder 5:1 (32:16)
9. N.K. Iversen, B. Pedersen, G. Hancock, C. Woodward 3:3 (35:19)
10. Ch. Holder, K. Bjerre, L. Sundstroem, M. Max 2:4 (37:23)
11. M. Max, C. Woodward, F. Engman, L. Sundstroem 5:1 (42:24)
12. N.K. Iversen, D. Ward, A. Lindbaeck, S. Gustafsson 4:2 (46:26)
13. F. Lindgren, B. Pedersen, G. Hancock, P. Świderski 3:3 (49:29)
14. K. Bjerre, D. Ward, N.K. Iversen, Ch. Holder 4:2 (53:31)
15. N.K. Iversen, D. Ward, B. Pedersen, F. Lindgren 3:3 (56:34)

Dackarna Malilla pokonała na wyjeździe Rospiggarnę Hallstavik 49:41. Dla gości 8 oczek i bonus przywiózł Nicki Pedersen.

Rospiggarna Hallstavik: 41
1. Andreas Jonsson (2,2,2,1,3,2*) 12+1
2. Jonas Davidsson (0,1,0) 1
3. Mads Korneliussen (3,3,3,0,0,3) 12
4. Timo Lahti (0,2*,0,1) 3+1
5. Grzegorz Walasek (0,0) 0
6. Chris Harris (0,1,1,1) 3
7. Kim Nilsson (3,2,1*,3,1) 10+1

Dackarna Malilla: 49
1. Patryk Dudek (3,D,2*,2*,3) 10+2
2. Aleksandr Łoktajew – zastępstwo zawodnika
3. Nicki Pedersen (1*,1,3,3,W) 8+1
4. Joonas Kylmaekorpi (2,3,1,3,2*,0) 11+1
5. Krzysztof Buczkowski (1,3,1*,3,2,1) 11+1
6. Robin Aspegren (1*,U,0) 1+1
7. Dennis Andersson (2,2*,2,0,2) 8+1

Bieg po biegu:
1. P. Dudek, A. Jonsson, K. Buczkowski, J. Davidsson 2:4 (2:4)
2. K. Nilsson, D. Andersson, R. Aspegren, Ch. Harris 3:3 (5:7)
3. M. Korneliussen, J. Kylmaekorpi, N. Pedersen, T. Lahti 3:3 (8:10)
4. K. Buczkowski, D. Andersson, Ch. Harris, G. Walasek 1:5 (9:15)
5. J. Kylmaekorpi, K. Nilsson, J. Davidsson, R. Aspegren (U) 3:3 (12:18)
6. M. Korneliussen, T. Lahti, N. Pedersen, P. Dudek (D) 5:1 (17:19)
7. N. Pedersen, A. Jonsson, J. Kylmaekorpi, J. Davidsson 2:4 (19:23)
8. M. Korneliussen, D. Andersson, K. Buczkowski, T. Lahti 3:3 (22:26)
9. J. Kylmaekorpi, P. Dudek, Ch. Harris, G. Walasek 1:5 (23:31)
10. K. Buczkowski, A. Jonsson, K. Nilsson, D. Andersson 3:3 (26:34)
11. K. Nilsson, D. Andersson, Ch. Harris, R. Aspegren 4:2 (30:36)
12. N. Pedersen, P. Dudek, T. Lahti, M. Korneliussen 1:5 (31:41)
13. P. Dudek, J. Kylmaekorpi, A. Jonsson, M. Korneliussen 1:5 (32:46)
14. A. Jonsson, K. Buczkowski, K. Nilsson, N. Pedersen (W) 4:2 (36:48)
15. M. Korneliussen, A. Jonsson, K. Buczkowski, J. Kylmaekorpi 5:1 (41:49)

Do udanych wtorkowych zawodów nie zaliczy Mikkel Michelsen. W wyjazdowym meczu zdobył zaledwie punkt w trzech startach. Co więcej, jego Ikaros Smederna Eskilstuna odniosła bardzo wysoką porażkę z Vargarną Norrkoping 60:30.

Vargarna Norrköping: 60
1. Martin Vaculik (3,3,2,3,1) 12
2. Pontus Aspgren (Z/Z)
3. Peter Kildemand (2*,3,D,3) 8+1
4. Tomasz Gapiński (3,1,1,3,1) 9
5. Adrian Miedziński (3,3,3,2*,1,3) 15+1
6. Billy Forsberg (U,2*,1,2*) 5+2
7. Ricky Kling (3,1,1,2*,1*,3) 11+2

Ikaros Smederna Eskilstuna: 30
1. Peter Karlsson (1,0) 1
2. Oliver Berntzon (2,2,1,0,2,2) 9
3. Grigorij Łaguta (W,2,3,1,0) 6
4. Mikkel Michelsen (1,0,0) 1
5. Kenni Larsen (2,2*,3,2,0,U) 9+1
6. Magnus Zetterstroem (0,2,0,0,U) 2
7. Linus Ekloef (1,0,1) 2

Bieg po biegu:
1. M. Vaculik, O. Berntzon, P. Karlsson, B. Forsberg 3:3 (3:3)
2. R. Kling, B. Forsberg, L. Ekloef, M. Zetterstroem 5:1 (8:4)
3. T. Gapiński, P. Kildemand, M. Michelsen, G. Łaguta (W) 5:1 (13:5)
4. A. Miedziński, K. Larsen, B. Forsberg, L. Ekloef 4:2 (17:7)
5. A. Miedziński, M. Zetterstroem, R. Kling, M. Michelsen 4:2 (21:9)
6. P. Kildemand, O. Berntzon, T. Gapiński, P. Karlsson 4:2 (25:11)
7. M. Vaculik, G. Łaguta, R. Kling, M. Michelsen 4:2 (29:13)
8. G. Łaguta, K. Larsen, T. Gapiński, P. Kildemand (D) 1:5 (30:18)
9. A. Miedziński, R. Kling, O. Berntzon, M. Zetterstroem 5:1 (35:19)
10. K. Larsen, M. Vaculik, R. Kling, M. Zetterstroem 3:3 (38:22)
11. R. Kling, B. Forsberg, L. Ekloef, M. Zetterstroem (U) 5:1 (43:23)
12. T. Gapiński, A. Miedziński, G. Łaguta, O. Berntzon 5:1 (48:24)
13. P. Kildemand, O. Berntzon, T. Gapiński, K. Larsen 4:2 (52:26)
14. M. Vaculik, K. Larsen, A. Miedziński, G. Łaguta 4:2 (56:28)
15. A. Miedziński, O. Berntzon, M. Vaculik, K. Larsen (U) 4:2 (60:30)

Piotr Walkowiak