Leszczynianie w 1/8 Pucharu Polski w futsalu

Dogrywka była potrzebna, aby wyłonić zespół, który znajdzie się w najlepszej szesnastce tegorocznego Pucharu Polski w futsalu. W Chojnicach nieznacznie lepszy okazał się GI Malepszy Futsal Leszno, który zwyciężył 4:3.

Wynik już w 1. minucie otworzył nowy leszczyński nabytek, Marcin Firańczyk. Gospodarze przeważali, ale kolejnego gola zainkasowali miejscowi. W 10. minucie Orfeusza Jarożka pokonał Andre Silva. W tej części obie ekipy miały swoje szanse, choć nieco lepsze wrażenie pozostawili po sobie podopieczni Tomasza Trznadla.

Po zmianie stron trafili chojniczanie i to GI Malepszy Futsal Leszno został zmuszony do pogoni za rywalem. Do wyrównania doprowadził Jakub Kąkol. Szkoleniowiec miejscowych postawił wszystko na jedną kartę, zdejmując bramkarza. Ryzyko tym razem się nie opłaciło, bo piłkę do pustej bramki wpakował miejscowym Douglas. Wydawało się, że to już koniec. Leszczynianom zabrakło dosłownie 7 sekund, gdy niespodziewanie futsalówkę w bramce Noela Charriera umieścił Patryk Laskowski. Mieliśmy zatem 3:3 i o losach awansu zdecydować musiała dogrywka.

W dodatkowych dziesięciu minutach padł tylko jeden gol. Jego autorem był Jakub Kąkol. Miejscowi mieli sporo czasu, aby doprowadzić do wyrównania, ale biało-czerwoni tym razem czujność zachowali do syreny końcowej. Ostatecznie GI Malepszy Futsal Leszno pokonał Red Devils Chojnice 4:3 i zagra w 1/8 Pucharu Polski.