Leszczynianie jadą do GdańskaJuż w najbliższą sobotę 24 maja, Fogo Unia Leszno podejmie na wyjeździe Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:30.

Leszczynianie wystąpią w Gdańsku w najmocniejszym zestawieniu, co oznacza, że po kontuzji obojczyka do ich składu wraca Kenneth Bjerre. Zarówno doświadczenie tego zawodnika, jak i Nickiego Pedersena, może okazać się bardzo pomocne, gdyż obaj reprezentowali już dwukrotnie drużynę z Gdańska.

Pewną niespodzianką może być brak w awizowanym składzie Grzegorza Zengoty. 25-latek co prawda nie błyszczał ostatnio forną, ale to samo można powiedzieć o Mikkelu Michelsenie, który w starciu z zielonogórzanami nie zdobył ani jednego punktu. Sprawa ta jest jednak ciągle otwarta, gdyż sztab szkoleniowy Byków ostateczną decyzję ma podjąć po treningach na Smoku.

Ostatnio obie drużyny spotkały się w lipcu 2012 roku. Lepsza wówczas okazała się Fogo Unia, która wygrała 51:39. Czy i tym razem przyjezdni wywiozą znad morza dwa punkty?

Fogo Unia Leszno:
1. Nicki Pedersen
2. Mikkel Michelsen
3. Kenneth Bjerre
4. Damian Baliński
5. Przemysław Pawlicki
6. Piotr Pawlicki

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Leon Madsen
10. Marcel Szymko
11. Artur Mroczka
12. Fredrik Lindgren
13. Thomas H. Jonasson
14. Krystian Pieszczek
15. Dominik Kossakowski

Piotr Walkowiak