Lekko, łatwo i przyjemnie

Drugie bardzo wysokie zwycięstwo w tym sezonie odniosła Polonia 1912. Tym razem leszczynianie rozgromili na wyjeździe Grom Wolsztyn 6:1.

Podbudowani okazałym triumfem na Gołuchowem Poloniści, wybrali się w świąteczny piątek do Wolsztyna. Rywal okazał się nad wyraz gościnny, bowiem dał sobie wbić aż sześć goli.

Pierwszy z nich padł dopiero w 37. minucie. Do siatki po dobrym rozegraniu akcji trafił Patryk Kowalski. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył z rzutu karnego, Hubert Olszak. W drugiej połowie, podopieczni Tomasza Krysiaka, w niecały kwadrans zdobyli jeszcze trzy bramki. Najpierw bramkarza Gromu pokonał Maciej Tomkowiak, później po szybkim kontrataku na listę strzelców wpisał się Łukasz Glapiak, a w 67. minucie dobre podanie od kapitana wykorzystał Artur Krawczyk. Wydawało się, że po takich ciosach, gospodarze nie zdołają się ponieść. W 70. minucie honor drużyny uratował jednak Paweł Dulat. W samej końcówce celnym uderzeniem piłki głową pod poprzeczkę popisał się Michał Płocharczyk.

Po wysokich rezultatach 7:0 z zeszłego tygodnia i 6:1 z piątkowej potyczki, należy stwierdzić, iż leszczynianie z pewnością będą walczyli o powrót do III ligi już w tym sezonie. O kolejne punkty Polonii przyjedzie walczyć 23 sierpnia na własnym boisku z Górnikiem Konin.

Skład Polonii 1912 Leszno: Szczerbal – Ozimek, Prz. Kowalski, Woźny, Jankowski – Glapiak, Bugzel – Krawczyk (Marciniak 75'), Olszak (Płocharczyk 75'), Jęsiek (Ceglarek 60') – Pat. Kowalski (Tomkowiak 46')