Lech lepszy o klasę

W drugiej kolejce Centralej Ligi Juniorów, Polonia 1912 Leszno przegrała u siebie z Lechem Poznań 1:4. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Krzysztof Karch.

W niedzielę na leszczyński Stadion Lekkoatletyczny zawitał Lech Poznań, który uważany jest za największego faworyta do zwycięstwa w grupie B Centralnej Ligi Juniorów. Słowa te, są jak najbardziej adekwatne do postawy, jaką zaprezentował klub ze stolicy Wielkopolski na boisku w Lesznie. Szybko strzelone dwa gole przez gości w 3. i 18. minucie spotkania, zupełnie ustawiły mecz. W pierwszej połowie przyjezdni powinni byli zdobyć jeszcze dwie bramki. W 22. minucie gospodarzy uratował słupek, natomiast kwadrans później jeden z obrońców Polonii, wybił piłkę z linii bramkowej. Drugą część, podobnie jak pierwszą, od trafienia rozpoczęli młodzi Lechici. Na odpowiedź miejscowych nie trzeba było długo czekać. W 54. minucie, po dobrze bitym rzucie wolnym, przepięknym uderzeniem z powietrza w samo okienko popisał się Krzysztof Karch. Gdy wydawało się, że zespół Waldemara Jędrusiaka pójdzie za ciosem, w 65. minucie pada bramka dla rywali, po kontrowersyjnym rzucie karnym. Końcowe fragmenty spotkania, pomimo gry w dziesiątkę, należały do poznaniaków. Na szczęście dla leszczynian, zaprzepaścili oni dogodne szanse na podwyższenie rezultatu. Ostatecznie Lech Poznań pokonał Polonię 1912 Leszno 4:1.

Skład Polonii 1912: Szczerbal – Konieczny (66' Grad), Ramota, Pietraszko – Prałat (81' Szczepański), D. Nowak (77' Lokś), J. Nowak, Marciniak (70' Rerak), Karch – Płocharczyk, Cyka