Łatwe zwycięstwo futsalistów

Pewnym zwycięstwem GI Malepszy Futsal Leszno zakończył się niedzielny mecz z P.A. Nova Gliwice. Gospodarze rozbili rywali w stosunku 8:1.

Pierwsza połowa dla miejscowych nie należała do najłatwiejszych. Rywal nieźle radził sobie w defensywie, a nawet stworzył kilka sytuacji, po których mogła paść bramką. Leszczynianie trafiali natomiast dwukrotnie. Najpierw kapitalnym wolejem popisał się Kacper Konopacki, a chwilę później piłkę w siatce umieścił Sebastian Wojciechowski. Gospodarze mieli jeszcze mnóstwo okazji, a te najdogodniejsze zmarnował Piotr Pietruszko. Do przerwy rezultat brzmiał 2:0 ale był to wynik, który absolutnie nie pozwalał leszczynianom czuć się pewnie.

Po przerwie worek z bramkami się rozwiązał. Goście odpadli nieco z sił, a biało-czerwoni w pełni to wykorzystali, inkasując jeszcze sześć goli. Na listę strzelców wpisywali się: dwukrotnie Sebastian Wojciechowski, Hubert Olszak, Jakub Molicki, Michał Bartnicki i Kacper Konopacki. Gliwiczan  stać było jedynie na gola honorowego, a jego autorem był Piotr Hiszpański. Ostatecznie zakończyło się 8:1, więc leszczynianie mogą być zadowoleni. Tym bardziej, że w ligowej tabeli awansowali piąte miejsce. Dużo cięższe zadanie czeka podopiecznych Tomasza Trzandla za tydzień. Biało-czerwoni wybierają się bowiem do Chorzowa, na mecz z tamtejszym Clearexem.