Kubera odchodzi z Fogo Unii Leszno!

Dominik Kubera nie będzie w przyszłym sezonie reprezentował barw Fogo Unii Leszno. Taką informację przekazał sam zawodnik na antenie telewizji nSport+.

Przypomnijmy, iż dla Dominika Kubery był to ostatni rok w roli młodzieżowca. W przyszłym sezonie PGE Ekstraligi wchodzi przepis o seniorze do lat 24, co sprawia, że nasz żużlowiec stał się bardzo łakomym kąskiem dla innych klubów.

Zdaje się, że wszelkie decyzje w tej sprawie już zapadły, co potwierdził w niedzielę na antenie nSport+ leszczyński zawodnik. – Chce spróbować czegoś innego. Może popełniam błąd swojego życia, ale musze spróbować. Muszę zbudować się od środka i być może wrócę tutaj silniejszy – poinformował. – Przywdzieje nieco inne barwy, ale w sercu wciąż będę miał Unię – dodał. Dominik Kubera przyznał jednocześnie, że nie jest zadowolony ze swoich indywidualnych rezultatów, z tego jak radzi sobie na torze w Lesznie, co również miało wpływ na jego decyzje.

Przypomnijmy, iż wcześniej z Fogo Unią porozumienie osiągnęli: Piotr Pawlicki, Emil Sayfutdinov i Janusz Kołodziej. Wśród Byków pozostaje zatem miejsce dla dwóch seniorów, z czego jeden nie powinien przekraczać lat 24. Dodajmy, iż tą rolę mogą pełnić zarówno Bartosz Smektała, jak i Jaimon Lidsey.