Ku czci Wielkiego FredaW najbliższą niedzielę odpoczniemy od rozgrywek ligowych, ale nie od żużla. W Lesznie odbędzie się bowiem 68. Memoriał Alfreda Smoczyka.

W tym roku memoriał wypadł dość niecodziennie. Kibice przyzwyczaili się już, że te zawody odbywają się przed lub po sezonie ligowym. Teraz będą miały miejsce w trakcie rozgrywek PGE Ekstraligi, i to tuż po Grand Prix Polski na PGE Narodowym w Warszawie. To jednak nie przeszkodziło organizatorom w skompletowaniu interesującej obsady. Na liście startowej, oprócz zawodników Fogo Unii, widnieje nazwisko Indywidualnego Mistrza Świata, Jasona Doyle’a. Ponadto, na “Smoku” pojawią się byli reprezentanci leszczyńskiego klubu, tacy jak Grzegorz Zengota, Przemysław Pawlicki, czy Norbert Kościuch. W memoriale udział weźmie również ulubieniec miejscowej publiczności, Damian Baliński.

W ubiegłorocznym turnieju triumfował Janusz Kołodziej. Wychowanek tarnowskich Jaskółek, ze względu na odczuwające skutki upadku podczas meczu z Falubazem Zielona Góra, postanowił zrezygnować z jazdy. Co za tym idzie, nie będzie miał możliwości obrony tytułu. W tym roku, faworytów do zwycięstwa jest kilku. Z pewnością walki na torze nie zabraknie, choć to zmagania, które można uznać za dodatek do ligi. Początek turnieju zaplanowano na godzinę 18:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Lista startowa:
1. Bartosz Smektała
2. Emil Sajfutdinow
3. Krystian Pieszczek
4. Przemysław Pawlicki
5. Dominik Kubera
6. Jason Doyle
7. Tomasz Jędrzejak
8. Norbert Kościuch
9. Brady Kurtz
10. Grzegorz Zengota
11. Piotr Protasiewicz
12. Damian Baliński
13. Kacper Gomólski
14. Krzysztof Buczkowski
15. Adrian Miedziński
16. Jaimon Lidsey

17. Szymon Szlauderbach
18. Wiktor Trofimow