Kto wjedzie do finału?Przed nami półfinałowy rewanż w PGE Ekstralidze. W najbliższą niedzielę, Fogo Unia Leszno zmierzy się na wyjeździe z eKantor.pl Falubazem Zielona Góra.

Dla kibiców czarnego sportu, pierwszy pełny tydzień września niesamowicie się dłuży. Wszyscy bowiem żyją w niewiedzy i oczekują na to, co wydarzy się w Grodzie Bachusa. Po pierwszej połowie, jedną nogą bliżej celu są leszczynianie. Dziesięciopunktowa zaliczka może być jednak trochę mylna. Na pewno nie daje żadnej gwarancji i trzeba mieć się na baczności, ponieważ rywal może to wykorzystać.

Zielonogórzanie mają w swoich szeregach mocne postacie, potrafiące zmobilizować się na najważniejszą część sezonu. Wystarczy tylko wymienić takie nazwiska jak Hampel, Protasiewicz, Dudek, czy Doyle, żeby zdać sobie sprawę z siły zespołu. Na tej zwórce spoczywa największa odpowiedzialność za wynik. Są to liderzy, na których skuteczność musi liczyć trener Marek Cieślak. Jeżeli jedno ogniwo będzie miało słabszy dzień, o zdobycie 50 punktów potrzebnych do zwycięstwa w dwumeczu, będzie arcytrudno. Piąty do brydża, czyli Jacob Thorssell, jest wielką niewiadomą. Z kolei jazda juniorów pozostawia wiele do życzenia.

Zupełnie inna sytuacja co do młodzieżowców panuje w drużynie dowodzonej przez Piotra Barona. Bartosz Smektała i Dominik Kubera pomimo, iż są jeszcze nastolatkami, mogą poszczycić się sukcesami na arenie międzynarodowej. To siła, jakiej mogą pozazdrościć pozostałe kluby. Równie silni są ich starsi koledzy. Prowadzący pary Sajfutdinow, Pawlicki i Kołodziej, mają za zadanie zneutralizować pierwszą linię ekipy przeciwnej. Swoje trzy grosze do tej rywalizacji na pewno dołoży Grzegorz Zengota. Nieprzewidywalny wydaje się być występ Duńczyka, Petera Kildemanda.

Pytania przed zawodami, które trzeba sobie postawić, to jak duży wpływ na zawodników będą miały takie imprezy, jak finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Gustrow oraz kolejna runda cyklu Grand Prix w Teterow i czy kart nie rozda zmienna w ostatnim czasie pogoda? Jedno jest pewne, spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Możliwe, że jego losy będą ważyć się do piętnastego wyścigu. Początek widowiska zaplanowano na godzinę 16:30.

Awizowane składy

Fogo Unia Leszno:
1. Emil Sajfutdinow
2. Peter Kildemand
3. Piotr Pawlicki
4. Grzegorz Zengota
5. Janusz Kołodziej
6. Dominik Kubera

eKantor.pl Falubaz Zielona Góra:
9. Jarosław Hampel
10. Jacob Thorssell
11. Patryk Dudek
12. Piotr Protasiewicz
13. Jason Doyle
14.
15. Alex Zgardziński