Krzywiń przywitał kolarzy

SONY DSC


Solid Road w sobotę i Solid MTB w niedzielę. Tak wyglądał miniony weekend w Krzywiniu. Pogoda dopisała, a emocji było co niemiara.

W sobotę rywalizowali kolarze szosowi. Do pokonania było pięć 15-kilometrowych rund. Jak co roku nie brakowało licznych ataków, jednak właściwie żadna z ucieczek ostatecznie nie powiodła się. Dopiero na kilka kilometrów przed metą, na solową akcję zdecydował się Adam Adamkiewicz. Zawodnik, który w tym sezonie startuje pod szyldem StrefaSportu.pl MW Invest dowiózł zwycięstwo do mety, choć peleton robił wszystko, aby dogonić uciekiniera. Ostatecznie Adamkiewicz na kreskę wpadł zaledwie dwie sekundy przed Robertem Żmudzinem z FTI Racing Team i Michałem Błażejewskim. Wraz z tą dwójką na metę wkroczyła olbrzymia grupa zawodnikó. Szczegółowe wyniki Solid Road z podziałem na kategorie dostępne są TUTAJ.

Dzień później na trasę wyjechali uczestnicy Solid MTB. W tym przypadku, jak zwykle ścigano się na trzech dystansach. Na najdłuższej trasie Giga zwyciężył Grzegorz Grabarek z Real 64-sto. Dystans Mega należał do szosowego triumfatora z soboty, Adama Adamkiewicza. Natomiast na najkrótszym dystansie Mini, liczącym zaledwie 25 kilometrów na najwyższym stopniu podium stanął kolarz Agrochest Team, Przemysław Mikołajczyk. Z wynikami Solid MTB można zapoznać się TUTAJ.