Krystian Maćkowiak mistrzem Leszna

SONY DSC


W niedzielę na bulodromie Linum odbyły się VI Indywidualne Mistrzostwa Leszna w petanque. W szranki stanęło siedemnastu zawodników reprezentujących Klub Petanque Leszczynko.

Turniej rozegrano na dystansie 7 rund, wykorzystując system Buholtza do kojarzenia poszczególnych zawodników. Każda z nich trwała 30 minut. Sprzyjająca, słoneczna pogoda spowodowała, że zawody obserwowało wielu miłośników gry w bule, żywiołowo reagując na wiele zagrań na najwyższym poziomie.

Faworytem turnieju był czołowy zawodnik ubiegłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Polski Krystian Maćkowiak, który nie zawiódł pokładanych w nim nadziei i zdobył zaszczytne pierwsze miejsce. Krystian Maćkowiak wygrał sześć pojedynków. Bardzo dużą niespodziankę sprawiła Izabela Schmidt, która była druga. Zawodniczka czyni stałe postępy, a obecnie należy do czołowych zawodniczek naszego kraju. Pudło uzupełnił trzeci, Sławomir Woźny. Zawodnicy stojący na podium otrzymali z rąk prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka medale oraz puchary.

Zacięty przebieg miała rywalizacja o kolejne miejsca. O dalszych miejscach decydowały bowiem punkty bucholca. Ostatecznie czwarte miejsce zdobył Tadeusz Sosinski, piąte Jerzy Szwałek, a szóste Maciej Kiepsch.

Organizatorem zawodów był Klub Petanque Leszczynko.