Krakowska wojna nerwów

W Krakowie trwa koszykarski Final Four Pucharu Polski. Jamalex Polonia, po wspaniałym spotkaniu pokonała AGH Kraków 82:73 i zagra w wielkim finale tych rozgrywek!

Mecz z gospodarzami Final Four był jedną, wielką wojną nerwów. Spotkanie fantastycznie rozpoczęli krakowianie, którzy wygrali pierwszą kwartę 23:14. W drugiej odsłonie do głosu doszli leszczynianie, którzy do przerwy stratę zniwelowali do zaledwie dwóch oczek. Trzecia odsłona zakończyła sie podziałem punktów i sprawa awansu do wielkiego finału pozostawała otwarta.

O zwycięstwie Jamalex Polonii zdecydowała fenomenalna czwarta ćwiartka. Przy stanie 62:64, nasi koszykarze zdobyli aż 12 punktów. Rywal piłki w koszu nie umieścił ani razu. Świetna seria pozwoliła ekipie z Wielkopolski odskoczyć na bezpieczny dystans. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego pokazali ogromny charakter i wolę walki. W efekcie wygrali tę część gry 24:13, a cały mecz 82:73.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Sanny – 27, Sobkowiak – 15, Rostalski – 14, Milczyński – 10, Sirijatowicz – 5, Zubik i Malinowski – po 4, Krówczyński – 2, Mowlik – 1.

W drugim meczu półfinałowym Decka Pelplin pokonała po dogrywce faworyzowany Exact Systems Śląsk Wrocław. Finał odbędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 18:30.