Kotwica pokonana

Niezwykle cenne wyjazdowe zwycięstwo mają na swoim koncie koszykarze Jamalex Polonii 1912. Leszczynianie pokonali w Kołobrzegu miejscową Kotwicę 65:54.

Leszczynie niedzielny mecz w Kołobrzegu rozpoczęli od prowadzenia 5:0. Gospodarze nie pozwolili jednak naszym koszykarzom uciec z wynikiem i cały czas byli w punktowym kontakcie. Pierwsza kwarta zakończyła się nieznacznym zwycięstwem Jamalex Polonii 20:17. W drugiej ćwiartce podopieczni Łukasza Grudniewskiego mieli sporo problemów w ataku. W efekcie do kosza rywala trafili jedynie 9 oczek. Aż 20 punktów zdobyli miejscowi, którzy do przerwy prowadzili 37:29.

Po zmianie stron zobaczyliśmy już zupełnie odmienioną Polonię. Gospodarze nie mogli poradzić sobie ze szczelną, leszczyńską obroną. Leszczyńska ekipa do remisu doprowadziła pod koniec trzeciej kwarty, po której wynik brzmiał 45:45. W ostatniej odsłonie nasz zespół postawił kropkę nad "i". Polonia wreszcie zagrała w czwartej kwarcie tak, jak oczekują od niej leszczyńscy kibice. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego wygrali ostatnią ćwiartkę 20:9, a cały mecz 65:54.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Koelner – 16, Rostalski – 13, Sirijatowicz i Kiwilsza – po 8, Stępień – 7, Sanny – 5, Milczyński – 4, Brenk i Malona – po 2.