Kopciuszek bez szans

W miniony wtorek w Buku, zmagania w rozgrywkach o Puchar Polski rozpoczęli leszczyńscy szczypiorniści. Real Astromal wysoko pokonał tamtejszego Spartakusa 37:20.

Goście od samego początku narzucili swój styl gry i wysforowali się na kilkubramkowe prowadzenie. Z czasem, przewaga była na tyle duża, że trener Maciej Wierucki miał możliwość do coraz większej rotacji w składzie. Już do przerwy wynik brzmiał 18:11. Przebieg meczu nie zmienił się również w drugiej połowie. Przyjezdni wykorzystywali większość sytuacji i bardzo wysoko ograli trzecioligowca w stosunku 37:20. Bramki dla Realu Astromal zdobywali: Giernas 8, Leder i Bartłomiejczyk po 4, Meissner, Szkudelski, Pochopień, Frieske, Krystkowiak i Wierucki po 3, Przekwas 2 oraz Łuczak 1.