Kontrolny remis we Wrocławiu

W drugim sparingu naszych piłkarzy ręcznych, Real Astromal Leszno zremisował na wyjeździe ze Śląskiem Forza Wrocław 21:21.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem świetnej gry obu drużyn w defensywie. Gro akcji kończyła się na obrońcach lub bramkarzach, którzy popisywali się udanymi interwencjami. Do przerwy wynik brzmiał 8:7 dla gości. W drugiej połowie skuteczność była na wyższym procencie. W 50 minucie, nasza drużyna miała już pięć bramek przewagi. W końcówce, w kilku sytuacjach przytrafiły się błędy, co wykorzystali gospodarze i ostatecznie zdołali zremisować 21:21.

– Wyglądało to już o wiele lepiej, niż w piątek, przede wszystkim w obronie. Szczególnie dobrze zagrał Jędrzej Królikowski. Starałem się sporo rotować, co w ogólnym rozrachunku miało wpływ na wynik końcowy, ale jestem zadowolony z tego, co zaprezentował zespół. Widać poprawę względem ostatniego meczu z Kościanem – powiedział trener Maciej Wierucki.

Do rewanżu, z zajmującymi obecnie piąte miejsce w I lidze grupie B wrocławianami, dojdzie w piątek 31 stycznia w hali sportowej we Włoszakowicach.