Konopka z Pucharem LesznaW niedzielę na leszczyńskiej kręgielni odbył się coroczny Puchar Leszna zaliczanym również do Grand Prix Polski. Zwycięstwa odnieśli Mikołaj Konopka z miejscowej Polonii 1912 i Julia Brodziszewska z Dziewiątki Amika Wronki.

Turniej panów był wręcz zdominowany przez jednego zawodnika. Popularny Kret zbił 1288 kręgli i triumfował z przewagą 52 kręgli nad drugim Jakubem Osiewiczem ze Startu Gostyń. Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Strzelczak z Alfy Vector Tarnowo Podgórne. Warto dodać, że w pierwszej dziesiątce znalazła się jeszcze trójka reprezenantów gospodarzy. Michał Szulc był piąty, Patryk Wawrzyniak ósmy, a Jerzy Szulc dziewiąty.

Podobny przebieg miała rywalizacja wśród pań. Brodziszewska nie dała szans rywalkom, wygrywając z łączną liczbą 1177 zbitych kręgli. Drugie miejsce zajęła zawodniczka Dębinek Gdańsk, Barbara Gandecka natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się Jaogda Dziamska z Alfy Vector Tarnowo Podgórne. Najwyżej sklasyfikowanymi leszczyniankami były Nicoletta Dudziak i Joanna Lajtke-Glapiak, które były odpowiednio czwarte i dziewiąte.