Konkurencja dla WojtyniakaMichał Długosz podpisał kontrakt z GI Malepszy Futsal Leszno. Doświadczony bramkarz będzie bezpośrednią konkurencją dla Bartosza Wojtyniaka i ma tym samym podnieść rywalizację w zespole.

Przypomnijmy, iż po awansie do Futsal Ekstraklasy, ekipę Tomasza Trznadla opuścił Łukasz Błaszczyk. Dotychczasowy lider tej formacji postanowił przenieść się do Red Dragons Pniewy. Leszczyńscy działacze znaleźli się w dość trudnej sytuacji, bo rynek bramkarzy stricte futsalowych jest bardzo ograniczony.

Wybór padł na niezwykle doświadczonego Michała Długosza. 38-latek w latach 2013-2017 grał dla ekstraklasowego Euromastera Chrobry Głogów. Poźniej grał na trawie w IV ligowej Sparcie Kożuchów. Ostatnie dwa lata to dla tego zawodnika rozbrat z profesjonalnym futsalem, a więc szykuje się wielki powrót na parkiety najwyższej klasy rozgrywkowej. A przekonała go możliwość gry ze swoimi kolegami, z którymi bardzo dobrze układała mu się współpraca przez kilka sezonów w Głogowie. – Poza tym wracam do miasta w którym mieszkałem przez 3 lata studiując na PWSZ wychowanie fizyczne – powiedział zawodnik na łamach oficjalnej strony internetowej klubu. Dodajmy, iż bramkarz ma również doświadczenia jako trener.

W ostatniej kampanii pozycja pierwszego bramkarza w GI Malepszy Futsal Leszno była jasna i klarowna. Wydaje się, że naturalnym następcą Łukasza Błaszczyka będzie Bartosz Wojtyniak, który u jego boku poczynił ogromne postępy, a ostatni sezon miał niezwykle udany. Aktualnie trudno jednak przewidzieć, który z golkiperów na stałe zagości między słupkami. Tym bardziej, że wciąż nie znamy nazwiska trzeciego z nich.