Koncert Walentowskiej

Kolejne, trzecie z rzędu zwycięstwo ma na swoim koncie pierwszoligowa Pompax Tęcza Leszno. We wtorek podopiecznie Krzysztofa Zajca pokonały na wyjeździe Lidera Swarzędz 86:78.

Lepiej w mecz weszły gospodynie, który szybko zbudowały kilka punktów zaliczki. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał rezultat 28:21. Leszczynianki nie poddały się i próbowały gonić rywalki w drugiej kwarcie. Nie udało się, ale gra tęczowych mogła napawać optymizmem. Do przerwy wynik brzmiał 46:40.

W trzeciej kwarcie podopieczne Krzysztofa Zajca zanotowały świetną serię. To był kluczowy fragment tego meczu. Przyjezdne rzuciły 12 punktów z rzędu i objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania. Ostatecznie Pompax Tęcza Leszno pokonała Lidera Swarzędz 86:78.

To mecz to był istny koncert Igi Walentowskiej. . 26-letnia rozgrywająca zdobyła dla swojego zespołu 43 punkty! Dodatkowo odnotowała 13 zbiórek, 3 asysty i 6 przechwytów. Pozostałe punkty zdobywały: Grabska – 17, Skrzypczak – 8, Hołtyn i Targosz – po 5, Arczewska i Raczyńska – po 3 oraz Franckowiak – 2.